Finał wojewódzki w halowej piłce nożnej – XX WIMS liceliada 2018/19

HIPOLIT V-CE MISTRZEM WIELKOPOLSKI PIŁKI HALOWEJ

Po raz pierwszy w historii szkoły CKZiU zakwalifikował się do Finału Wojewódzkiego piłki halowej – najpopularniejszej dyscypliny sportowej, który odbył się 12 grudnia w Krobi. Nikt się nie spodziewał, ale po meczach grupowych wyszliśmy zasłużenie z drugiego miejsca by zagrać w półfinale imprezy z faworyzowanym i niepokonanym Poznaniem. Jak się okazało był to dla Hipolita ze Środy Wlkp. najlepszy mecz turnieju i zdecydowana wygrana 4-1, co dało niespodziewany epokowy sukces i gra w wielkim finale turnieju. Jeszcze nikomu ze średzkich szkół nie udało się tak daleko zajść w tej dyscyplinie sportowej Licealiady! Zespół rozkręcał się z meczu na mecz.

W finale dobrze rozpoczęliśmy mając optyczną przewagę udokumentowaną bramką na 1-0. Niestety na kilka minut przed końcem gospodarze (Krobia) strzałem z dystansu wyrównali i doprowadzili do dogrywki. W ostatnich sekundach dogrywki doskonałą 100% sytuację na zwycięstwo średzianie nie wykorzystali, a strzał w boczną siatkę Damiana już bez interweniującego bramkarza dał kolejną szansę miejscowym w rzutach karnych. Jak to bywa w karnych więcej szczęścia mieli zawodnicy z Krobi, którzy wykorzystali wszystkie trzy rzuty i wygrali 3-2.

Wszyscy podkreślali, że finał był bardzo ekscytujący z lekką przewagą CKZiU ze Środy Wlkp., która mimo wszystko osiągnęła wielki i historyczny sukces w piłce halowej.

WYNIKI: GRUPA A

1.ZS nr 3 w Szamotułach
2.CKZiU w Środzie Wlkp.
3.ZSP w Zagórowie – w tym meczu dla CKZiU strzelali: K. Gołębiewski i P. Skrobosiński.
4.ZS nr 1 w Wągrowcu – strzelec: D. Słabikowski.