XVIII Mistrzostwa Polski szkół im. Hipolita Cegielskiego w koszykówce

W dniu 6 kwietnia 2018 r., w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Szkół im. Hipolita Cegielskiego w koszykówce.

W tym roku frekwencja nie dopisała jak w ubiegłych latach gdyż z ośmiu szkół, które przeważnie biorą udział wystąpiły tylko cztery reprezentujących „Hipolita” z różnych miast w Polsce. Trzeba dodać, że te szkoły które dojechały byli to coroczni faworyci (zwycięzcy) i prawie zawsze kończą na trzech pierwszych miejscach.

Zespoły zagrały systemem każdy z każdym po dwie połowy 2×10 min. Pojedynki były bardzo ciekawe i zacięte, praktycznie każdy mecz przy innym szczęściu mógł się zakończyć różnolitym wynikiem. Najwięcej emocji wzbudził pojedynek jak się później okazało o zwycięstwo w turnieju gdzie Piła pokonała faworyzowany team z Poznania.

Średzianie toczyli zacięte pojedynki, ale brakło skuteczności i zarówno z Piłą jak i z Poznaniem ulegli tylko pięcioma punktami, natomiast z Rogoźnem mimo remisu do przerwy nie potrafili kilka razy trafić z pot kosza w drugiej części i ostatecznie zajęli czwarte miejsce.

Zwycięski zespół otrzymał za zwycięstwo Puchar Starosty – wręczany przez v-ce Starostę Piotra Kasprzaka, druga drużyna otrzymała Puchar Burmistrza – wręczany przez Burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, natomiast trzeci zespół otrzymał Puchar Dyrektora CKZiU – wręczany przez Dyrektora Marka Kostkę.

III miejsce: Zespół Szkół z Rogoźna

IV miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wlkp.

Gospodarze (CKZiU Środa) wystąpili w składzie: Marcin Grześkowiak, Rafał Rzepczyński, Adam Wojtysiak, Antoni Kruszczak, Wiktor Pohl, Patryk Adamczyk, Daniel Spychalski, Adam Szczudlak, Paweł Bartkowiak.