XX licealiada- Finał rejonu Poznań wschód w piłce nożnej

W dniu 15 maja na Orliku w Środzie Wlkp. odbył się FINAŁ REJONU POZNAŃ WSCHÓD W PIŁCE NOŻNEJ. Organizatorem zawodów było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp. (p. Marcin Łuczak).

Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor CKZiU w Środzie Wlkp. – pan Marek Kostka.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny – mistrzowie swoich powiatów (zabrakło reprezentantów ze Śremu):

– II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna (op. Krzystof Kamiński) ,

– Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino z Wrześni (op. Robert Czerniak),

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Eugeniusza Kwietkowskiego z Jarocina (op. Aleksander Matuszewski),

– Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wlkp. (op. Marcin Łuczak)

Turniej rozegrano po wcześniejszym losowaniu systemem każdy z każdym 2×10 minut. Zawody sędziował sędzia z Kolegium Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej – p. Damian Jankowski.

CKZiU Środa Wlkp. 2-4 ZSP z Wrześni

Mecze stały na wysokim i bardzo zaciętym poziomie, a o wynikach decydowały detale. Do końcowych minut ostatniego meczu nie wiadomo było kto wygra turniej. Reprezentanci ze Środy z późniejszym triumfatorem turnieju z Wrześni, dwukrotnie wychodzili na prowadzenie by w ostatnich minutach – trochę ryzykując, ostatecznie nieznacznie ulegli.

Końcowa kolejność:

I miejsce: Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino z Wrześni

II miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Eugeniusza Kwietkowskiego z Jarocina

III miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustaw. im. H. Cegielskiego w Środzie

IV miejsce: II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki z Gniezna.

Zawody oficjalnie zamknął Starosta ze Środy Wlkp. p. Ernest Iwańczuk. Wszystkim zespołom wręczył pamiątkowe dyplomy a najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Michał Jankowski z Wrześni.