HIPOLIT PO RAZ KOLEJNY OTWORZYŁ DRZWI SZEROKO I Z ROZMACHEM – 13 kwietnia 2019

Drzwi Otwarte w szkole to ważny dzień nie tylko dla potencjalnych kandydatów, ale także dla uczniów i nauczycieli CKZiU w Środzie Wlkp., którzy z roku na rok przygotowują je z coraz większą pieczołowitością. Podsumowanie tych wszystkich działań uświadomiło uczniom, nauczycielom i firmom współpracującym ze szkołą, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. jest wymarzoną szkołą dla każdego gimnazjalisty i ucznia klasy 8 SP.

13 kwietnia br. na ulicy Paderewskiego 27 działo się bardzo dużo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zobaczyć swoją przyszłość w wymarzonym zawodzie. Szkoła przedstawiła szeroką ofertę kierunków kształcenia. Zaprezentowała dobrze wyposażone pracownie, w których kształcą się przyszli zawodowcy na wysokim poziomie: logistyczną, gastronomiczną, baristyczną, hotelarską, fryzjerską, , elektryczną, , budowlaną, informatyczną, samochodową. Na stoiskach ekonomicznych, logistycznych i handlowych można było zapoznać się z ofertą kierunków kształcenia. Ponadto młodzież poznała zasady obowiązujące w klasie policyjnej i obejrzała sprzęt policyjny. Przygotowano pokaz samoobrony. Na młodzież czekały roboty LEGO, centrum projekty Misja Betlejem. Kuchnia serwowała pyszne słodkości, kawę latte, grochówkę, francuskie ciasteczka, jabłka w cieście, przekąski na słono w cieście francuskim. Można było podziwiać piękne rzeźby z owoców i warzyw (carving). Wszyscy goście mogli delektować się przepysznym okolicznościowym tortem. Zdobienia ciasteczek wielkanocnych uczyła p. Renata Osinska, której serdecznie dziękujemy. W kolejnych odsłonach czekał na młodzież przegląd turystów z całego świata w pracowni hotelarskiej, koktajle dietetyczne, pokaz barmański, pokaz sprzętu do robót ziemnych i drogowych. W sali multimedialnej można było spróbować swoich sił wokalnych. W bibliotece szkolnej czekały na uczniów zagadki literackie, quiz o Hipolicie oraz informacje na temat Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bardziej cierpliwi mogli wziąć udział w turnieju szachowym. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie dziękują wszystkim firmom, instytucjom i służbom mundurowym, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia Drzwi Otwartych. A są to: Cech Rzemiosł Różnych, , El – Mont Leszek Bałuch, Piekarnia PPHU MAR – PIEK, firma Profix, firma Fludra, Autoserwis Fiat Z. Mądry, Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp.

Gimnazjalistom i uczniom klas 8 SP nie pozostało nic innego jak złożyć dokumenty do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. Będzie można to uczynić od 13 maja 2019r. 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie CKZiU serdecznie zapraszają!!!

GALERIA: