GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Pon. 8.00-13.25
Wt. 8.00-14.20
Śr. 8.00-14.00
Czw. 8.00- 11.35
Pt. 8.55-11.35 i 12.40-14.20

Exlibris wykorzystywany do oznaczania książek w bibliotece to praca konkursowa przygotowana przez Joannę Ławniczak

Zapraszamy do korzystania z naszej biblioteki. Oferujemy różnorodne źródła informacji (książki, czasopisma, kasety MC i VHS oraz multimedia). Tematyka gromadzonych materiałów jest bardzo szeroka ze względu na specyfikę szkoły. Obejmuje nie tylko dziedziny związane z nauczanymi przedmiotami, ale również literaturę piękną i zainteresowania czytelników. U nas otrzymasz najnowsze i najbardziej poszukiwane bestsellery. Biblioteka służy przede wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły, pozostałe osoby mogą korzystać ze zbiorów wyłącznie na miejscu. Istnieje możliwość kopiowania potrzebnych materiałów w formie kserokopii. Udostępniamy również czytelnikom stanowiska komputerowe i korzystanie z Internetu. Corocznie biblioteka organizuje dla swoich czytelników szereg imprez, są to: wystawy, konkursy, wycieczki, kiermasze, spotkania z interesującymi ludźmi regionu.

Przyjdź, zobacz, skorzystaj!

Do biblioteki i CIM zapraszają nauczyciele-bibliotekarze Beata Kuropka i Karolina Napierała.

AKTUALNOŚCI

Jak nie czytam, jak czytam

7 czerwca 2019 społeczność uczniów i nauczycieli CKZiU wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem jest wydawca miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Tego dnia w Hipolicie wspólnie czytaliśmy wybrane przez siebie książki oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Głównym celem jaki nam przyświecał było budowanie pozytywnego wizerunku biblioteki szkolnej oraz promocja czytelnictwa wśród młodzieży.

  

/B. Kuropka, K. Napierała/

MAJ MIESIĄCEM BIBLIOTEK

W ramach święta bibliotek nasza szkolna biblioteka ogłosiła „Tydzień wybaczania” (była możliwość oddania książek po terminie, na które czekali inni czytelnicy). Został także zorganizowany konkurs czytelniczy z wykorzystaniem kodów QR oraz gra w scrabble. Klasa 1 Teb udała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasze panie bibliotekarki z przymrużeniem oka przedstawiły zawód bibliotekarza (galeria zdjęć została zaprezentowana w mediach społecznościowych).

     

/B. Kuropka, K. Napierała/

Rozstrzygnięcie czytelniczego konkursu z okazji Dnia Kobiet

Biblioteka szkolna z okazji Dnia Kobiet zorganizowała konkurs czytelniczy skierowany do pań. Zadaniem czytelniczek było uzupełnić tytuły książek brakującymi słowami, którymi były „kobieta”, „dziewczyna” i ich synonimy. Wszystkie karty konkursowe zostały wypełnione poprawnie, dlatego nagrodziłyśmy każdą uczestniczkę, a laureatkę (Annę Kardas) wyłoniłyśmy drogą losowania. Wszystkie dziewczyny w dniu 8 marca, czyli w Dniu Kobiet otrzymały symboliczny kwiatek.

   

/B. Kuropka, K. Napierała/

Wiosenny konkurs fotograficzny

Biblioteka szkolna ogłasza wiosenny konkurs fotograficzny. Zasady są bardzo proste. Przyślij do nas jedno zdjęcie i pokaż, że wiosna przyszła również do Ciebie. Podpisane zdjęcie (imię i nazwisko, klasa, szkoła) + zgodę na publikację prześlij na adres: beata.kuropka@ckziusroda.edu.pl lub karolina.napierala@ckziusroda.edu.pl do dnia 15 marca 2019r.Spośród nadesłanych zdjęć wybierzemy 10 najlepszych, które zostaną opublikowane na szkolnym FB Hipolita. Wygra zdjęcie, które otrzyma najwięcej like’ów w dniach 16-19.03.2019r.Rozwiązanie konkursu ogłosimy na szkolnym FB 20.03.2019r, natomiast uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w Hipolicie. Czekają atrakcyjne nagrody‼ Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów Hipolita i nie tylko!

/B. Kuropka, K. Napierała/

Walentynki w bibliotece szkolnej

14.02.2019 w bibliotece szkolnej odbyły się walentynki literackie. Uczniowie mieli okazję pójść na randkę w ciemno z książką, czyli wypożyczyć w ciemno zapakowaną w papier książkę, nie wiedząc co wybrali. Inną propozycją był konkurs literacki. Zadaniem uczniów było miedzy innymi dopasować bohaterów literackich w pary, dokończyć przysłowia i powiedzenia związane z miłością, a także wyjaśnić np. co to jest miłość platoniczna, kto to jest miłosierny samarytanin itp. Laureatką konkursu została Paulina Fludra z kl. 4 TG.

     

/B. Kuropka, K. Napierała/

Kiermasz używanych podręczników

W dniach 5 i 7 września 2018 na dużych przerwach został zorganizowany kiermasz używanych podręczników, na którym uczniowie klas starszych mogli odsprzedać młodszym kolegom nieużywane już książki.

 

/B. Kuropka, E. Karaśkiewicz, K. Napierała/