Kolejne spotkanie z filmem w ramach SAF-u

Uczniowie Hipolita kolejny raz udali się do średzkiego kina „Baszta” w ramach Szkolnej Akademii Filmowej na film w reżyserii W. Pasikowskiego „Kurier”. Film opowiada o burzliwych i pełnych napięcia wydarzeniach z życia Jana Nowaka – Jeziorańskiego z czasów II wojny światowej, kiedy pełnił funkcję kuriera AK.

Opiekunowie SAF zorganizowali dla młodzieży trzy seanse. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem przedstawionych wydarzeń z czasów II wojny światowej.

/J. Pohl, B. Kuropka/

IX Dzień Kina

UWAGA UCZNIOWIE!!!!!!!

Wielkimi krokami zbliża się IX Dzień Kinaw naszej szkole. W tym roku motywem przewodnim będzie Kuba i wszystko, co związane z latynoskim tańcem, zabawą i rytmem.

Tradycją w naszej szkole jest to, że Wasze pomysły nas zawsze zaskakują i pokazują, jak wielki w Was drzemie potencjał. Tym razem również liczymy na Wasze niesamowite pomysły w wystylizowaniu się na postać, która skojarzy Wam się z kubańskim rytmem i tym jakże egzotycznym miejscem.

IX Dzień Kina rozpoczynamy 12 kwietnia.Już dziś pomyślcie, jakim strojem nas zaskoczycie!!!!!!

Zgłoszenia jak zawsze u Pań: J. Pohl i B. Kuropki (do 9 kwietnia)

/J. Pohl/

Powrót Bena” – 4 lutego 2019r.

4 lutego mieliśmy okazję obejrzeć film „Powrót Bena” w reż. Petera Hedgesa.
Główne role zagrali Julia Roberts jako matka młodego chłopaka, który zmaga się z problemem narkotykowym oraz Lucas Hedges jako syn przyjeżdżający do domu w trakcie „odwyku”.
Film, po którym nie pozostaje się obojętnym na problem narkomanii. Film, który pokazuje, czym jest zmagania się z uzależnieniem nie tylko przez narkomanów ale ich rodziny.

„ Wzruszający”

„Dobre, mocne kino”

„Miałem ciary”

„Takie filmy warto oglądać”

„ chętnie zobaczę film jeszcze raz”

„Muszę przemyśleć zakończenie filmu”

„ Julia Roberts niesamowita jako matka”

„ Przez cały film zastanawiałam się, czy Ben się złamie?”

„Jestem w szoku”

„ Kino, które wbija w fotel. Nie musi być drastycznych scen, żeby tak to przeżyć. Jestem w szoku. Polecam”

To wypowiedzi uczniów po obejrzeniu dramatu „Powrót Bena”

GALERIA:
  

/J. Pohl/

Cztery seanse w ramach Szkolnej Akademii Filmowej

Prawie pięciuset uczniów naszej szkoły obejrzało film „Dywizjon 303” w reżyserii Denisa Delić, który pokazuje prawdziwą historię polskich lotników. Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera o tym samym tytule.

Polacy o ponadprzeciętnych umiejętnościach lotniczych i niezwykłym patriotyzmie stworzyli wspaniałą jednostkę w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii o nazwie „Dywizjon 303”. Wielu pokoleniom Polaków pokazali, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

Udział młodzieży w seansie stało się ważnym elementem wychowania w duchu patriotyzmu w 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

/J. Pohl, B. Kuropka/