SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018-2019

Drodzy Uczniowie, mamy zaszczyt ogłosić, że w roku szkolnym 2018/2019 w Samorządzie Uczniowskim “pracować” będą :

Przewodniczący:
Filip Walczak z klasy 2THG

Z-ca Przewodniczącego SU:
Magda Grześkowiak z klasy 3 TG

Członkowie SU:
Marysia Nowaczyk z klasy 2THG
Natalia Marczak klasy z klasy 2THG
Dominika Klupczyńska z klasy 2THG
Roksana Wawrzyniak z klasy 2THG
Natalia Bandosz klasy z klasy 2THG
Weronika Oginska z klasy 2THG
Dominika Głowacka z klasy 2THG
Barbara Rybacka z klasy 2TL
Olek Ostenda z klasy 2TL
Marcin Szmania z klasy 2TI
Filip Malinowski z klasy 2TI
Tomasz Kamiński z klasy 2TI
Adam Szczudlak z klasy 2 TI
Natalia Szymczak z klasy 3TG
Karolina Szymczak z klasy 3TG

GALERIA:
           

/Samorząd Uczniowski op. J. Pohl/

Dzień Wiosny 2019

Wiosna w CKZiU została przywitana!!!!!!! Zarówno uczniowie jak i nauczyciele przywitali Wiosnę jak należy. We wspólnej zabawie wzięła udział społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami. Można było sprawdzić swoje możliwości w wirtualnej grze w kręgle, kalamburach frazeologicznych, konkursie ”Jaka to melodia”, a także w zabawie „Wiosenne porządki” (rozwieszanie prania na czas, segregowanie klocków to tylko niektóre z konkurencji, które ubawiły uczestników). W sportowych zmaganiach rywalizowali ze sobą uczniowie różnych klas a widzowie dopingowali rozgrywających. W tym samym czasie w kuchni przygotowywana była wiosenna zupa, którą oczywiście zajadali się uczestnicy Dnia Wiosny. Dużym powodzeniem cieszyły się konkurs „Nauczyciele wczoraj i dziś”, który polegał na dopasowaniu współczesnych zdjęć nauczycieli do zdjęć z ich dzieciństwa. Choć konkurs nie był łatwy to znaleźli się uczniowie, którzy poradzili sobie z zadaniem doskonale. Zwieńczeniem konkursów i zabaw był wspólny apel na którym zwycięska klasa odśpiewała wiosenny szlagier- piosenkę ułożoną na tę okoliczność.

Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia.

                                                      

/Samorząd Uczniowski op. J. Pohl/

Góra Grosza 2019

Miło jest nam poinformować, że kolejny raz przyłączyliście się do akcji Góra Grosza i wspólnie udało nam się zebrać
542,62zł
Zebrane pieniądze przekazane zostało organizatorowi akcji Towarzystwu Nasz Dom a następnie potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Akcja ma efekt wychowawczy- uświadamia nam, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy
W tym roku organizatorami akcji był SU, klasa 1 Tla z wychowawczynią, p. Barbarą

GALERIA:
  

/Samorząd Uczniowski op. J. Pohl/

Walentynkowo mi….

W czwartek 14 lutego w naszej szkole zrobiło się “serduszkowo”. Samorząd Uczniowski zorganizował uroczystość Walentynek, która zainspirowała wielu do przygotowania wesołych czerwonych strojów. Każda klasa, która przygotowała czerwone serce mogła wziąć udział w sesji inspirowanej Walentynkami. Było kolorowo i wesoło.

W Dniu Walentynek nie zabrakło również atrakcji dla singli. Zorganizowana “Randka w ciemno” cieszyła się dużą popularnością. Zgłosiło się wielu uczestników, spośród których uczniowie mogli połączyć się w pary. Śmiechu było co nie miara:)

Finałem Walentynek było stworzenie wspólnego zdjęcia w kształcie serca. Uczniowie wraz z opiekunami utworzyli walentynkowe serce, wypełnione uśmiechami zgromadzonych.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia.

GALERIA:
Fot. Max Samson

                                               

/Samorząd Uczniowski op. J. Pohl/

Marzycielska Poczta

W dniach 8-12 października Samorząd Uczniowski ogłosił „8-12 października tygodniem pisania listów” (listów tradycyjnych, pisanych na kartce papieru). Akcja wiązała się z przyłączeniem do ogólnopolskiej Marzycielskiej Poczty.

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl zaprezentowane zostały profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można było odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię. Nasi uczniowie, którzy przyłączyli się do akcji, wybrali dzieci, do których napisali list. Wszystkie zebrane listy zostały zebrane i wysłane do Marzycielskiej Poczty. Akcję nadzorowała Justyna Pohl- opiekun Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim klasom, które przyłączyły się do akcji serdecznie dziękujemy:))))))))))

Szczególne podziękowania dla klas 2TL, 3TL, 3LOP, 1TEb, 2 THG i ich wychowawców.

GALERIA:
    

/Samorząd Uczniowski op. J. Pohl/

Światowy Dzień Bez Samochodu

22 września przypada “Światowy Dzień bez Samochodu”. Wieńczy, obchodzony od 16 września “Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”. Akcja ta znana jest także pod innymi nazwami “Dzień bez Samochodu” oraz “Europejski Dzień bez Samochodu”.

Dzień ten przypada w sobotę i mamy nadzieję, że wielu z nas przyłączy się do akcji. Chcielibyśmy również przyłączyć się do akcji, dlatego ogłaszamy

Dzień 21 września (piątek) “Dniem bez samochodu” w Hipolicie

Zachęcamy do tego, aby w w tym dniu szczególnie zwrócić uwagę na aktywny, zdrowy tryb życia oraz na ograniczenie ilości spalin w środowisku. Zachęcamy szczególnie uczniów posiadających już prawo jazdy oraz nauczycieli, aby w tym dniu przyłaczyli się do akcji, przybyli do szkoły pieszo, rowerami lub skorzystali z komunikacji miejskiej. Jak co roku liczymy na Was wszystkich.

Samorząd Uczniowski op. J. Pohl

Informacje o samorządzie 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 członkami Samorządu Uczniowskiego zostali:

1TL- Barbara Rybacka

1TI- Filip Malinowski, Marcin Szmania

1THG- Filip Walczak, Maria Nowaczyk, Weronika Ogińska, Dominika Klupczyńska, Natalia Bandosz, Dominika Głowacka,, Natalia Marczak, Nikola Jaworska

Wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy:)

GALERIA:
   

Kolorowy zawrót głowy w Hipolicie – Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny w CKZiU pozostanie w pamięci na długi czas. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji, które przygotowali dla koleżanek i kolegów przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem p. Justyną Pohl.

“Pomieszanie z poplątaniem” to akcja polegająca na zamianie nauczycieli uczących w poszczególnych klasach. W wyniku “pomieszania”, uczniowie spotykali się z nieuczącym ich dotąd nauczycielem i brali udział w “oryginalnej lekcji”. I tak na przykład uczniowie technikum gastronomicznego mieli zajęcia z zasad elektryki a uczniowie z technikum logistycznego mieli zajęcia języka polskiego po rosyjsku. Wesołego zamieszania było więcej, gdyż informatycy na zajęciach z witryn (komputerowych), mieli “myć witryny” z panią od języka niemieckiego;)

GALERIA: 

                                                                                       

Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Justyną Pohl

Noworoczne życzenia od Samorządu Uczniowskiego

Drodzy uczniowie, w Nowym Roku 2018 życzymy Wam, aby nauka w Naszej szkole była tylko łatwa i przyjemna. Niech wszyscy z nas otrzymują tylko najlepsze oceny i zsdobywają wiedzę, która zaowocuje w przyszłości. Życzymy Wam również tego, aby w każdej klasie panowała wspaniała, przyjacielska i miła atmosfera oraz zawiązywały się przyjaźnie na całe życie.

Życzymy Wam również odkrywania w sobie zdolności i talentów w różnych dziedzinach nauki.

Drodzy Nauczyciele! Życzymy Państwu spokojnej i przyjemnej pracy w Naszej szkole. Niech kolejne dni przynoszą same pozytywne wrażenia i uczniów, którzy zdobywają same najlepsze stopnie.

Jednocześnie chcemy przekazać Wam informację, że nasze grono sie powiększyło. Do Samorządu Uczniowskiego dołączyły kolejne osoby:

Nasze koleżanki z 2TG:

Natalia Szymczak
Karolina Szymczak
Magdalena Grześkowiak

Nasi koledzy z 1TI:

Adam Szczudlak

Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Justyną Pohl

Góra Grosza 2017

GALERIA:
  

Samorząd Uczniowski z opiekunem p. Justyną Pohl

Światowy Dzień Bez Samochodu

W piątek, 22 września przyłączyliśmy się do akcji “Światowy Dzień Bez Samochodu” .
Dziękujemy wszystkim, którym nieobce okazało się dbanie o środowisko naturalne i ilość spalin w atmosferze!!!!
Dziękujemy, że w piątek przyjechaliście do szkoły rowerami, przyszliście pieszo lub zamieniliście auto na komunikację miejską.
Dzięki takim niewielkim krokom możemy mieć wpływ na stan naszego środowiska a jednocześnie na stan naszych organizmów.

Jesteście wielcy!!!!!!

Mamy nadzieję, że za rok inni wezmą z Nas przykład i będzie Nas jeszcze więcej!!!!!

GALERIA:
   

J. Pohl

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ SAMOCHODU PRZYPADA 22 WRZEŚNIA

Kiedy w 1886 roku w Niemczech powstał pierwszy automobil, zaprojektowany przez Karla Benza, nikt nie przypuszczał, że niewiele ponad 100 lat później po całym globie jeździć będzie miliard aut. Choć samochód bezsprzecznie zrewolucjonizował świat, przy okazji również nieco go zatkał. W najbardziej zakorkowanych miastach, na przykład w Nowym Jorku, kierowcy tracą co roku średnio 57 godzin, czyli ponad dwie doby, stojąc w korkach. W Warszawie w godzinach szczytu średnia prędkość przemieszczania się pojazdów to 23 km/h. To wiąże się oczywiście nie tylko ze stratą czasu, ale również paliwa, a co za tym idzie – pieniędzy. Do tego dochodzi nieustannie rosnąca emisja spalin, przyczyniająca się do negatywnych zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska. Dlatego pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy poważnej instytucji – Komisji Europejskiej. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. (tekst za Kalibi)

My również postarajmy się przyłączyć do akcji i zamiast samochodem, wyruszmy do szkoły rowerem lub autobusem:)))))))))

( jeśli nie macie takiej możliwości, to może chociaż zabierzcie się z kolegą lub koleżanką jednym samochodem).

Pokażmy, że jesteśmy świadomi tej akcji i przyłączamy się do niej !!!!!!!!!!!!!!

Samorząd Uczniowski

Kobieta jest arcydziełem wszechświata…

… taka była myśl przewodnia przedstawienia, które przygotował Samorząd Szkolny z okazji Dnia Kobiet. Tego występu tak szybko nasze panie nie zapomną… Były wiersze, złote myśli o kobietach, piękne życzenia i wspaniałe piosenki. „Wisienką na torcie” był występ grupy tanecznej HIPOBOYS, który spełnił oczekiwania pań oglądających i uczestniczących w tańcu. Tego nie można opisać, to po prostu trzeba zobaczyć, dlatego zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji.

GALERIA:
                                          

/B. Kuropka/

Koniec akcji „ciepły koc w zimną noc”

Rada Młodzieżowa Miasta Środa Wielkopolska serdecznie dziękuje wszystkim klasom, które wzięły udział w akcji “ciepły koc w zimną noc”. Konkurs polegał na przynoszeniu przez klasy jak najwięcej artykułów oraz karmy dla zwierząt.
Klasy 3LDR i 1TL uzbierały najwięcej karmy, dlatego zostaną nagrodzone. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc. Nagrody zostaną przekazane w najbliższym czasie. Łącznie jako szkoła zebraliśmy blisko 380kg karmy.

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Środzie Wlkp.
Piotr Woźniak

Zbiórka dla średzkiego schroniska dla psów

Rada Młodzieżowa Miasta Środa Wielkopolska uprzejmie informuje, że w naszej szkole w dniach od 20 lutego do 10 marca br. odbędzie się zbiórka karmy, zabawek itp. dla średzkiego schroniska dla psów.

Serdecznie zachęcamy do pomocy!

Dla klasy, która zbierze najwięcej karmy i artykułów dla zwierząt, przewidywane są bardzo atrakcyjne nagrody! Karmę i artykuły wkładamy w jeden duży karton, a wychowawca danej klasy spisuje, ile zostało uzbieranych produktów. Karma będzie przechowywana w sali 002.

/Przewodniczący Rady Młodzieżowej – Piotr Woźniak – klasa 2TSE/

Podsumowanie Góry Grosza

W naszej szkole została przeprowadzona Akcja Góra Grosza. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu. Nasi uczniowie włączyli się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
Zebraliśmy 296,06 zł

Dziękujemy wszystkim za każdy grosz.

GALERIA:
  

/Samorząd Szkolny/

MIKOŁAJKI 2016

6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował Mikołajki szkolne. Na każdej przerwie można było wysłuchać piosenki świąteczne. Ponadto ogłoszono konkurs na najlepsze przebranie klasowe z motywem świątecznym. Wygrała klasa II TG, która otrzymała słodką niespodziankę.

Gratulujemy!

GALERIA:
  

/Samorząd Szkolny/

PAMIĘTAMY…

/Samorząd Szkolny/

Pierwszy Dzień Wiosny

W CKZiU jak co roku, odbył się Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował szkolny konkurs Mam Talent oraz pokaz mody, na którym uczniowie prezentowali wcześniej wylosowane motywy o różnorodnej tematyce: ekologia, medycyna, wampiry, diabły, anioły itp. Super Talentem został Kamil Sroka, a najlepiej na wybiegu prezentowały się klasy I TG, I TL i II TG.

GALERIA:
            

/Samorząd Szkolny/

Akcja Góra Grosza – podsumowanie

Kochani, informujemy, że w wyniku akcji „Góra Grosza” udało nam się wspólnie zebrać w naszej szkole 329,17 !!!!!!

Wszystkim, którzy przyczynili się do takiego wyniku bardzo gorąco dziękujemy 🙂

GALERIA:

/Samorząd Szkoły oraz klasa 3LDR/

Mikołaj i śnieżynki w naszej szkole

Wizyta Mikołaja- w czerwonym stroju, z białą brodą i z workiem wypełnionym słodyczami- zaskoczyła wszystkich uczniów i nauczycieli Hipolita.

Zaskoczeniem był również fakt, że w rolę Mikołaja wcielił się nikt inny, tylko dyrektor szkoły, p. Marek Kostka. Towarzyszące mu śnieżynki to uczennice, które wcześniej wzięły udział w castingu zorganizowanym przez Samorząd Szkolny.

Mikołaj wraz ze śnieżynkami zaprosił uczniów na wspólne kolędowanie i przypomnienie tradycji obchodzenia dnia 6 grudnia- Mikołajek. Uczniowie odśpiewali świąteczny repertuar a śnieżynki rozdawały słodycze. W tym roku Mikołaj nie wziął z sobą rózgi, gdyż jak twierdził przybył do grzecznych uczniów. 😉

GALERIA:
        

Góra Grosza w naszej szkole !!!

Akcja Góra Grosza odbywa się w całej Polsce w dniach 23 listopada do 04 grudnia 2015. Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, a także na tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu. Wszyscy włączmy się, by wspólnie pomóc potrzebującym.
W dniach 23 listopada- 4 grudnia będziemy zbierać groszaki- przedstawiciele klasy 3 LDR oraz Samorządu Szkoły liczą na wasze wsparcie:):):):):):)

/J. Pohl, K. Napierała/

Casting

Samorząd Szkolny organizuje CASTING na Śnieżynki ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

Wymagania:

wzrost- w sam raz
waga- śnieżynkowa 😉
uśmiech- dla każdego :))

Zgłoszenia odważnych, radosnych i sympatycznych dziewczyn przyjmują uczniowie Samorządu Szkolnego oraz p. Justyna Pohl ( sala 021) do dnia 27 listopada.

Rajd rowerowy z Samorządem Szkoły

W ostatnich dniach roku szkolnego 2014/2015 udało nam się zorganizować wycieczkę rowerową, w której brali udział przedstawiciele samorządu oraz uczniowie naszej szkoły. W trasę wybrali się z nami opiekunowie: Justyna Pohl, Sebastian Kawicki oraz dyrektor Marek Kostka.

Nasz rajd rowerowy rozpoczęliśmy zbiórką przed szkołą a następnie trasa wiodła przez Słupię Wielką i Śnieciska . Warunki pogodowe trochę zaskoczyły, gdyż było wietrznie i pochmurno. Jednak jak się poźniej okazało, była to idealna pogoda na taką okazję.

Celem naszej rowerowej podróży było gospodarstwo naszego kolegi. Bożydar to miejsce, w którym zorganizowaliśmy pieczenie kiełbasek przy ognisku. W radosnych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

GALERIA:
   

Pokaz mody zawodowej

W przeddzień wiosny w naszej szkole Samorząd Szkolny zorganizował
Pokaz mody zawodowej
„Dolce Hipolito”

W piątek, 20 marca przywitaliśmy Wiosnę :):):):)

Samorząd Szkoły zorganizował pokaz mody zawodowej. Na wybiegu prezentowali się przedstawiciele poszczególnych zawodów klas liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Wśród modelek i modeli nie zabrakło fryzjerów, ekonomistów, dietetyków, policjantów, elektryków, informatyków, a także budowlańców, logistyków oraz modeli reprezentujących zawód ratownika . Swoje stroje zawodowe prezentowali również uczniowie klas hotelarskich oraz gastronomicznych. Wszyscy bawili się doskonale- zarówno uczniowie prezentujący stroje, jak i publiczność, która oklaskiwała profesjonalizm koleżanek i kolegów.

Na wybiegu nie mogło zabraknąć Pani Wiosny- w kolorowym stroju, z kwiatami we włosach i z uśmiechem na twarzy przywitała wszystkich serdecznie i poprowadziła wiosenny korowód.

Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym uczniom oraz nauczycielom, p. Monice Pawlickiej- Mądry, p. Justynie Pohl oraz p. Sebastianowi Kawickiemu za pomoc w zorganizowaniu pokazu.

GALERIA: