SZKOLNY KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

Dnia 4.04.2019 odbyła się XIX edycja konkursu logicznego myślenia. W gościnne progi Hipolita zawitało 6 zespołów z Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Rolniczej, Zespołu Szkół Akademickich w Środzie Wielkopolskiej. Pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja CkZiU – uczniowie klasy, drugie miejsce reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego a trzecie miejsce uczniowie klasy 4TSE.

Dziękujemy przybyłym zespołom oraz opiekunom. Dziękujemy sponsorom: Powiatowi średzkiemu oraz Państwu Migalskim za pyszne drożdżowki. Dziękujemy Monice Kawickiej za przygotowanie oprawy gastronomicznej.

Zapraszamy za rok…..

GALERIA

/M. Chojnacka/

 

SZKOLNY KONKURS TRANSLATORSKI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

27 marca 2019r. odbył się konkurs translatorski z języka niemieckiego.

Uczniowie klas 4TL, 4TG, 2 TGH oraz 2TEK po odsłuchaniu piosenki Xaviera Naidoo “Bitte hör nicht auf zu träumen” zabrali się pilnie do tłumaczenia.

Najbliżej oryginalnej wersji tłumaczenia piosenki była Dominika Włodarczak z kl. 4TL, przed Agatą Sobucką z 2TEK i Klaudią Bukowską z 4TL.

Serdeczne gratulacje i wielkie brawa!

GALERIA

/J. Wojciechowska-Kurka/

 

SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY

W marcu 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej zorganizowano i przeprowadzono Szkolny Konkurs Chemiczny, dla uczniów klas pierwszych. Temat konkursu – „WIELCY POLSCY CHEMICY XX WIEKU”.

Założeniami organizatorów było: przybliżenie osiągnięć polskich naukowców w 100-lecie odzyskania niepodległości. Ukazanie wkładu polskich chemików w rozwój nauki i nowoczesnych technologii.

Laureatami konkursu zostali:
I – Zuzanna Sieradzka z klasy 1TIG
II – Martyna Klechamer z klasy 1 EA
III – Paulina Tadaszek z klasy 1a

Laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Katarzyna Hoffmann – Kulawik, Małgorzata Mikołajczak oraz Magdalena Szymurska.

GALERIA

/M. Mikołajczak/

 

KOLEJNY LOGISTYK FINALISTĄ

Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły KLAUDIA BUKOWSKA z klasy 4 TL zakwalifikowała się do zawodów 3 stopnia (centralnych) Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

Gratulujemy kwalifikacji do FINAŁU!!!
Powodzenia w Sopocie!!!
Życzymy miejsca w pierwszej trójce!!!
Trzymamy kciuki!!!

W tym roku szkolnym mamy, więc dwie finalistki olimpiad logistycznych. Przypominamy, że Weronika Czopik (z klasy 4TL), również została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Obie uczennice będą zwolnione z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe uzyskując wynik 100%.

/A. Ibron, K.Józefiak, E.Kubiak/

 

Logistyczne zmagania w HIPOLICIE

Prawie 90 młodych logistyków z klas 1 i 2 wzięło udział w zorganizowanym w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wlkp. turnieju logistycznym „Logistyka nam styka”.

Turniej został przeprowadzony w dwóch turach – w pierwszej swoją wiedzą logistyczną popisywali się uczniowie Hipolita z klas drugich logistycznych, a dwa dni później z przygotowanymi zadaniami zmierzyli się ich młodsi uczniowie z klas pierwszych. Konkurs zorganizowany w formie „sztafety” wymagał od uczestników nie tylko wiedzy z zakresu szeroko rozumianej logistyki, ale także kreatywności, pomysłowości i logicznego myślenia. Nie mniej ważna okazała się zdolność przewidywania efektów podejmowanych działań. Wszystko to okraszone sporą dawną śmiechu i dobrej zabawy miało pokazać, że ważnych rzeczny można się uczyć w przyjemny i wesoły sposób.

Logistyczne zmagania wywoływały tak wiele pozytywnych emocji, że pozakonkursowo z przygotowanymi zadaniami, na własną prośbę, zmierzyli się również uczniowie z klasy logistycznej maturalnej. Żeby wyrównać szanse maturzystom czas na wykonanie każdego zadania, z pierwotnych 4 minut, skrócono do 2,5 minuty?

Wyniki:

 1. wśród klas 2 najlepsze rezultaty uzyskały zespołu w składzie:
  • I miejsce: Anna Buczma, Julia Fedorowicz, Natalia Kaczmarek i Filip Górski,
  • II miejsce: Barbara Rybacka, Igor Kasprzak i Olek Ostenda,
  • III miejsce: Kamil Jańczak, Wiktor Pohl i Kacper Wujek
 2. wśród klas 1 najlepsze rezultaty uzyskały zespołu w składzie:
  • I miejsce: Joanna Ciszak, Sylwia Podgajska i Emilia Szymczak,
  • II miejsce: Bartek świderski, Jakub Szafrański, Norbert Parus i Dominik Bartkowski
  • III miejsce: Kornelia Bajer, Oliwia Fibner i Jakub Mazur

Na podium, w kategorii klas pierwszych, znaleźli się:
na 1 miejscu – Asia Ciszak, Sylwia Podgajska i Emilia Szymczyk (1 TLA)
na 2 miejscu – Bartek świderski, Kuba Szafrański, Norbert Parus i Dominki Bartkowski
na 3 miejscu – Kornelia Bajer, Oliwia Fibner i Kuba Mazur<

Uczestnicy zgodnie ocenili, że była to świetna forma propagująca wiedzę logistyczną.

GALERIA

/K.Józefiak, E.Kubiak/

 

Finał XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

01.03.2019 – finał XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – a w nim nasza uczennica z kl. IV Technikum Logistycznego Weronika Czopik. Grupa 75 najlepszych logistyków z całej Polski spotkała się w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Wszyscy już wygrali – samo zakwalifikowanie się do finału to bardzo dużo. Weronika z egzaminu zawodowego pisemnego jest już zwolniona. Ostateczne wyniki niebawem.

Brawa dla Weroniki

GALERIA

/A. Ibron/

 

Z wizytą w VIII LO w Poznaniu

1 marca br. odbył się w VIII LO im. A. Mickiewicza w Poznaniu III Festiwal Piosenek Anny Jantar, zorganizowany przez szkolny Artystyczny Salonik. Do konkursu przystąpiło 18 uczestników z Poznania i Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowały godnie: Sara Rybaczewska z kl.2TEK oraz Wiktoria Przybylska, Klaudia Janasik i Joanna Ciszak z kl.1TLa.

Dzięki niepowtarzalnym interpretacjom piosenek Anny Jantar, organizatorzy, uczestnicy i licznie zgromadzona publiczność przenieśliśmy się w czasie, do kolorowych lat 70- tych.

Ze sceny płynęły słowa najbardziej znanych przebojów Anny Jantar. Nasze dziewczyny zdobyły sympatię publiczności wykonując piosenki: „Yambalaya”, „Wielka dama”, „Dzień, wspomnienie lata” oraz „Przetańczyć z tobą…”. W doskonałych nastrojach wracałyśmy do domu … z postanowieniem, że wrócimy tam za rok. „Najtrudniejszy pierwszy krok” !

GALERIA

/E. Nowaczyk/

 

OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

W dniu 27 lutego 2019r. o godz. 9:45 w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu odbył się Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej Święty Jacek – wzór ewangelizacji.

Z naszej szkoły do tego etapu awansowały i dzielnie reprezentowały Dominika Siemieniec i Izabela Kołacka obie z kl. 2TL.
Dziękujemy!

GALERIA

/M. Gierlich/

 

FINALIŚCI SZKOLNEGO KONKURSU TRANSLATORSKIEGO!!!

W środę 06.02.2019r. odbył się w CKZiU Szkolny Konkurs Translatorski (tłumaczenie z języka angielskiego na język polski). Tłumaczenie dotyczyło manipulacji w reklamach i wpływu reklamy na człowieka. Tłumaczenia były oceniane pod kątem prawidłowego i płynnego wyrażania się na piśmie w języku polskim oraz ogólnej czytelności i pomysłowości tłumaczenia.

Pośród 18 uczestników zostali wyłonieni następujący zwycięzcy:
I MIEJSCE: Szymon Wawrzyniak klasa 3TI
II MIEJSCE: Marcel Mieloszyński klasa 3TI i Jan Rapior klasa 3TLE
III MIEJSCE: Maksymilian Stanek 1TiG

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

/L. Kasprzak/

 

XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 10 grudnia 2018 roku w CKZiU Środa Wlkp. odbył się etap rejonowy XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla uczniów klas 7, 8 SP, 3 gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół ponadpodstawowych 1 miejsce zajął Kacper Tomaszewski LO Środa Wlkp., 2 miejsce Julia Woźniak ZSR Środa Wlkp., 3 miejsce Małgorzata Tomczak klasa 4TG CKZiU Środa Wlkp.

W trakcie sprawdzania prac młodzież uczestniczyła w przedstawieniu poświęconemu patronowi szkoły Hipolitowi Cegielskiemu. Dla uczniów klas 7, 8 SP, 3 gimnazjum zorganizowano warsztaty w pracowni elektrycznej i gastronomicznej.

/K. Górecka, K. Hoffmann- Kulawik/

 

XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS

W dniu 4 grudnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej przeprowadzony został finał XII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o AIDS. Organizatorem a zarazem sponsorem cennych nagród byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej.

Zwycięzcą tegorocznej Olimpiady został Kacper Tomaszewski z Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp., miejsce II i III zajęli uczniowie CKZiU w Środzie Wielkopolskiej Krzysztof Mazur oraz Dominika Kłopocka.

Gratulujemy!

GALERIA

/K. Górecka, K. Hoffmann- Kulawik/

 

GŁÓWKA PRACUJE…

16 listopada 2018r. odbyły się zawody szkolne III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Do zawodów przystąpiło 15 uczniów z klas 4TL i 3TL. W tym tygodniu Organizatorzy Olimpiady ogłosili wyniki. Zwycięzcami, którzy zakwalifikowali się do zawodów okręgowych II stopnia są: DAWID POLIT, WOJCIECH DOMAŃSKI I KLAUDIA BUKOWSKA z klasy 4 TL.

GRATULUJEMY, TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY dalszych sukcesów podczas zawodów II stopnia, które odbędą się 8 marca 2019r.

Przypominamy, że do zawodów okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, które odbędą się 7 grudnia zakwalifikowała się WERONIKA CZOPIK z klasy 4TL. GRATULUJEMY, TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY dalszych sukcesów.

GALERIA

/A.Ibron, E.Kubiak/

 

Konkurs Logicznego Myślenia

W dniu 27 listopada 2018r. w CKZiU odbył się Konkurs Logicznego Myślenia. Brało w nim udział 11 drużyn, po trzy osoby w jednej drużynie. Dwie wygrane drużyny przeszły do dalszego etapu który odbędzie się w kwietniu 2019r. Zwycięzcy to uczniowie klasy 4tse oraz 4ti.

GALERIA

/M. Chojnacka/

 

Liro ty moja śpiewna!

16 listopada br. Sara Rybaczewska, uczennica klasy 2TEK reprezentowała naszą szkołę na XVIII Szkolnym Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej, który odbył się w LO im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach.

Miłośników poezji i śpiewu nie brakowało. W konkursie wystąpiło 45 uczestników z różnych wielkopolskich szkół. Każdy z nich zaprezentował piosenkę, której nadał własną, niepowtarzalną interpretację. Sara przygotowała utwór pt.„Taki kraj” do słów Jana Pietrzaka.Choć nie zdobyła nagrody jury, otrzymała gromkie brawa publiczności za piękną interpretację utworu. Gratulacje!

GALERIA

/E. Nowaczyk/

 

Słuchaj piosenek, ucz się angielskiego, zwyciężaj w konkursie!

Czy można uczyć się języka słuchając piosenek? Oczywiście!

Łącząc przyjemne z pożytecznym uczniowie naszej szkoły w dniu 14 listopada 2018 r. wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu Rozumienia Tekstów Piosenek Anglojęzycznych ‘What’s in a song?’.

11 uczesników konkursu, słuchając muzyki, musiało wykonać zadania opierające się o teksty trzech popularnych piosenek w języku angielskim: ‘Treat you better’ Shawna Mendesa, ‘Nancy Mulligan’ Eda Sheerana oraz ‘If I were sorry’ Fransa.

Należało wykonać ćwiczenia wielokrotnego wyboru, ćwiczenia typu prawda-fałsz, ustalić kolejność zdarzeń, wybrać zwroty podsumowujące treść piosenki oraz przetłumaczyć fragmenty piosenek na język polski.

Najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie:
– Jan Rapior z kl. 3TLE (I miejsce),
– Małgorzata Tomczak z kl. 4 TG (II miejsce)
– Julia Krajewska z kl. 3 TLE (III miejsce).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

GALERIA

/D. Kuźniewska/

 

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

15 uczniów z klas drugiej, trzeciej i czwartej technikum informatycznego wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategorii Senior, przeznaczonej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 13 listopada br., punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęli swoją konkursową przygodę. Rozwiązując zadania – różne sytuacje problemowe, musieli wykazać się umiejętnością algorytmicznego myślenia.

Na wyniki konkursu musimy poczekać.

GALERIA

/A. Karbowiak/

 

Sukces Weroniki Czopik w Olimpiadzie Logistycznej 2018

Znamy już wyniki przeprowadzonej w październiku br. w naszej Szkole eliminacji XI Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Eliminacje zakończyły się sukcesem Weroniki Czopik z klasy IV Technikum Logistycznego, która osiągnęła wysoki wynik i zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych. W grudniu Weronika powalczy w Poznaniu o finał. W poprzednich latach mieliśmy z naszej Szkoły finalistów.

Weronice gratulujemy i życzymy powodzenia.

/A. Ibron, E. Kubiak/

 

OLIMPIADA LOGISTYCZNA 2018

W naszej szkole, kolejny już raz w październiku, odbyły się eliminacje szkolne XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Uczniowie ocenili że tegoroczne pytania były trudniejsze niż w latach poprzednich. Na wyniki musimy poczekać.

Nad pytaniami pochyliło się blisko 8,3 tysiąca uczniów reprezentujących 314 szkół z całej Polski. W tej grupie było 20 uczniów z Technikum Logistycznego w Środzie.

GALERIA

/A. Ibron, E. Kubiak/

 

SZKOLNE DYKTANDO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie CKZiU mieli okazję sprawdzić się w drugim już Szkolnym Dyktandzie Języka Angielskiego, które odbyło się 17 października 2018r. Chętnych nie brakowało byli uczniowie klas 2, 3 i 4 technikum oraz (łącznie 20 uczniów). Ci, którzy postanowili wziąć udział musieli zmierzyć się z dwoma odczytanymi tekstami: o wypieku chleba.

Ten rodzaj konkursu to ciekawa forma sprawdzenia umiejętności językowych naszych uczniów.

Uczniowie, którzy zdobyli najlepsze wyniki otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford:

I miejsce: Jan Rapior 3TLE
II miejsce: Jakub Pałasz 3TI i Szymon Wawrzyniak 3 TI
III miejsce: Maksymilian Samson 2TI

Wyróżnieni:
IV miejsce: Filip Malinowski 2 TI
V miejsce: Marcin Grześkowiak 3TI i Paweł Bartkowiak 2TI

Nagrodzonym serdecznie gratuluję wybitnych osiągnięć jezykowych!!!

Natomiast wszystkim biorącym udział w Szkolnym Dyktandzie Języka Angielskiego serdecznie dziękuję za uczestnictwo!

GALERIA

/L. Kasprzak/