Świat się zmienia – a co z nami?

Klasa 2TEK wzięła udział w projekcie z zakresu edukacji globalnej “Świat się zmienia – a co z nami?”. Projekt jest współfinansowany w ramach programu współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP a realizowany przez poznańskie Stowarzyszenie Jeden Świat. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach tematycznie związanych z edukacją globalną – migracje, konflikty i pokój, stosunki międzykulturowe, prawa człowieka, działania antydyskryminacyjne. W czasie szkolenia odbyły się spotkania połączone z Żywą Biblioteką w czasie których młodzież rozmawiała z zaproszonymi gośćmi: Brazylijką z polskimi korzeniami, Maurytyjką, osobą niepełnosprawną na wózku, osobą transgenderowa, Ukrainką z korzeniami arabskimi, Portugalczykiem i protestanckim księdzem. Wydarzenie odbyło się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Głównym celem projektu jest popularyzacja zagadnień związanych z prawami człowieka, pokojem oraz wojną, w tym migracji przymusowych, a także promowanie refleksyjnych postaw w społecznościach lokalnych.

/J. Tomczyk-Wojciechowska/