XX licealiada – mistrzostwa powiatu Średzkiego w piłce nożnej

W dniu 30 kwietnia na średzkim Orliku odbyły się zaległe coroczne Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. Ze względu na termin rozegrano od razu finał, grając zgodnie z regulaminem 2 połowy po 20 minut. W spotkaniu wystąpili reprezentanci Zespołu Szkół Rolniczych oraz uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wlkp. (II zespół w Wielkopolsce piłki halowej).

Mecz okazał się bardzo zacięty i emocjonujący, a zwycięstwo Hipolita rozstrzygnęło się dopiero pod koniec meczu. Od początku do ataków ruszyli zawodnicy CKZiU, ale po jednej z groźnych kontr to Rolibuda wyszła na prowadzanie. Dopiero pod koniec pierwszej połowy doszło do wyrównania (1-1), ale po chwili ponownie ZSR prowadził jedną bramką. Po zmianie stron coraz bardziej zdeterminowani gracze CKZiU atakowali bramkę przeciwników, lecz nie potrafili udokumentować to golem, a prowadzący zespół cały czas przeprowadzał groźne szybkie kontry. Worek z golami otworzył się dopiero w ostatnich pięciu minutach i akcje faworytów kończyły się ładnymi bramkami. Mecz zakończył się wynikiem 5-2, a drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostę Średzkiego.

CKZiU 5-2 (1-2) ZSR

0-1 Mostowski, 1-1 Słabikowski, 1-2 Stróżyna, 2-2 Gołębiewski,

3-2 Stolecki, 4-2 Gołębiewski, 5-2 Słabikowski.

Zwycięzcy zawodów będą reprezentować powiat na zawodach Rejonu Poznań. Reprezentanci CKZiU: Kacper Gołębiewski, Dawid Włodarczak, Mateusz Stolecki, Damian Słabikowski, Filip Lesiński, Wiktor Pohl, Filip Heigenbarth, Filip Ratajczak, Jakub Sowiński. Opiekunowie : Marcin Łuczak, Jacek Nowaczyk.

Reprezentanci ZSR: Mateusz Stróżyna, Jakub Frąckowiak, Dawid Mostowski, Rafał Rozmiarek, Damian Madejczak, Hubert Labijak, Adam Boroniec, Łukasz Marcinkowski, Kamil Fludra. Opiekun: Jacek Januszkiewicz.

GALERIA:

/M. Łuczak/