Podziel się sobą – akcja 100 litrów krwi na 100 – lecie odzyskania Niepodległości

Dnia 26 września 2018 r. z inicjatywy pani Bogusławy DEIKSLER prezes Średzkiego oddziału PCK, młodzież naszej szkoły mogła przyłączyć się do akcji: 100 LITRÓW KRWI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W ramach akcji w naszej szkole ponownie zagościło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Tego dnia każdy, kto tylko zechciał podzielić się najcenniejszym darem życia, mógł to uczynić i mógł honorowo oddać krew.

Drodzy szkolni Krwiodawcy Wasza dobra wola i szczere chęci przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

26 września chęć honorowego oddania krwi zgłosiły 73 osoby: 57 uczniów naszej szkoły oraz 16 średzkich krwiodawców. Krew oddało 50 osób – zebraliśmy 22,5 litra krwi, co jest fantastycznym wynikiem. Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY p.Prezes oraz wszystkim osobom, które zechciały przyłączyć się do naszej akcji.

Szczególne podziękowania składamy:

 • 10 krwiodawcom z klasy 3TI,
 • 10 krwiodawcom z klasy 3 D,
 • 8 krwiodawcom z klasy 3 TLE,
 • 7 krwiodawcom z klasy 4 TSE,
 • 5 krwiodawcom z klasy 4 TI,
 • 5 krwiodawcom z klasy 3 B,
 • 3 krwiodawcom z klasy 3 TE,
 • 3 krwiodawcom z klasy 4 TG,
 • 3 krwiodawcom z klasy 4 TL,
 • 2 krwiodawcom z klasy 3TG,
 • 1 krwiodawcy z klasy 2 B,
 • oraz 16 średzkim krwiodawcom.

Następną akcję planujemy na styczeń przyszłego roku. Mamy nadzieję, że spotka się ona z równie gorącym przyjęciem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim KRWIODAWCOM za dar serca.

   

/S.Kawicki, E. Kubiak /