Kto, jeśli nie My – spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla.

Dnia 18. 10 2019 r gościliśmy w naszej szkole p. Wiesławę Łechtańską i p. Lucynę Juszkis, wolontariuszki Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1 LDP, 1 TEK, 1 TB, 1 GHE, 1 TL i 1c. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, co przyczyniło się do podjęcia inicjatywy budowy hospicjum w Środzie, skąd nazwa stowarzyszenia, jaka jest wizja średzkiego hospicjum i obecny etap jego budowy. Mieli możliwość zweryfikować swoją wiedzę na temat hospicjum, jako miejsca pobytu ludzi ciężko chorych. Dowiedzieli się, jakie są cele Stowarzyszenia, poznali imprezy (pola nadziei, bieg nadziei, kwestowanie przed kościołami, koncerty), jakie były organizowane przez członków – wolontariuszy Stowarzyszenia w minionych latach. Goście podziękowali za dotychczasową współpracę z wolontariuszami naszej szkoły, podkreślając, że nadal liczą na naszą pomoc.
Zachęcali młodzież klas pierwszych do włączenia się w działalność wolontariatu, by nauczyli się dawać innym radość, by zobaczyli, że pomaganie innym jest fajne.

  • All