Klasa 1TI na symulatorach w Skoda Auto Lab

Klasa 1TI w dniu 25.10.2019 r. wyjechała na wycieczkę do Skoda Auto Lab na ul. Głogowskiej 424 w Poznaniu. Chłopcy mieli okazję zwiedzić Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa składające się z pięciu stref.

W pierwszej z nich zdefiniowano bezpieczną podróż – uczniowie mogli docenić prawidłowo dopasowane pasy bezpieczeństwa, rolę nie tylko kierowcy, ale też i pasażera podczas jazdy, przejść bezpiecznie przez przejście dla pieszych.

W strefie technologii mogli poznać działanie poduszek powietrznych, porównać różne typy zawieszenia i wybrać to najlepsze. W strefie eko uczniowie poznali 10 zasad ekologicznej jazdy, skorzystali z symulatora ekojazdy.

W strefie kina wyświetlony został film prezentujący próbną jazdę w warunkach mokrej nawierzchni i reklamę społeczną dotyczącą używania pasów bezpieczeństwa.

Najbardziej uczniowie zapamiętają chyba jednak symulator dachowania i symulator zderzenia w strefie bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy wycieczki wykazali się odwagą i wypróbowali oba symulatory. Wrażenia dały dużo do myślenia… Już całkiem niedługo 16-latków czeka zdobywanie prawa jazdy, więc nabyte na wycieczce wiedza i doświadczenie z pewnością zaprocentują!

  • All

/Dorota Kuźniewska/