MŁODY LEAN LIDER

Od września w naszej szkole realizowany jest program MŁODY LEAN LIDER. To 9-cio miesięczny projekt edukacyjny kierowany dla młodzieży w wieku 13-19 lat , który rozwija uniwersalne kompetencje Lean Thinking poszukiwane przez najlepszych pracodawców.

Z HIPOLITA do programu zgłosiły się dwie grupy: „Ekipa Hipolita” z kl 2 TLa pod opieką p. Kariny Józefiak oraz „Paleciaki” z kl. 3 TEL, których opiekunem jest p. Elżbieta Kubiak. Wsparciem i doświadczeniem, zdobytym w poprzedniej edycji, służy naszym Lean liderom p. Szymon Świekatowski.

W pierwszym etapie, który trwa obecnie, młodzież pracując w oparciu o grę symulacyjną “Lean thinking” uczy się pracy zespołowej nad wspólnym osiągnięciem celu. Opierając swoje działania na 10 zasadach ciągłego doskonalenia uczniowie poznają zasady pracy w procesie, wykorzystania wyników procesu do podejmowania działań doskonalących, uczą się dzielić pracą i rozmawiać o problemach. Wyniki swojej pracy przesyłają do organizatorów, w celu dokonania ich oceny przez jurorów – praktyków, pedagogów i wykładowców uczelni wyższych. Najlepsze grupy uzyskują możliwość wzięcia udziału w turnieju o tytuł “Młodego Lean Lidera”.  Trzymajcie kciuki za NASZYCH, kibicujcie im i śledźcie ich  poczynania na szkolnym facebooku.

  • All