„Hipolit” mistrzem powiatu

7 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp. rozegrany został turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców, w ramach XXI Licealiady.

Do współzawodnictwa przystąpiły cztery szkoły z powiatu średzkiego: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Akademickich, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Zespół Szkół z Nowego Miasta. Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym”.

Najlepszą szkołą w tej rywalizacji okazała się reprezentacja CKZiU, która w całych rozgrywkach nie odniosła żadnej porażki. Na początek, po bardzo twardej grze, pokonała zespół z LO 14:7. Potem zdominowała drużynę z Nowego Miasta, odnosząc wysokie zwycięstwo 29:3. W ostatnim meczu Hipolit pokonał ZSA 10:8 zapewniając sobie pierwsze miejsce w zawodach i prawo startu w zawodach rejonowych.

Drużyna CKZiU, pod opieką Ewy Szarzyńskiej, zagrała w składzie: Kamil Jańczak, Norbert Parus, Hubert Drzewiecki, Adam Cechmann, Kamil Bandosz, Adam Rozwora, Adam Dominiak, Kacper Benedykczak, Kacper Sołtysiak, Filip Świerkowski, Jakub Wietrzyński, Wojciech Lesiński, Kornel  Zandecki, Kacper Pachura.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce CKZiU Środa Wlkp.

II miejsce LO Środa Wlkp.

III miejsce ZSA Środa Wlkp.

IV miejsce ZS Nowe Miasto

/Ewa Szarzyńska/

  • All