WYCIECZKA DO ARESZTU ŚLEDCZEGO W POZNANIU

W dniu 19 listopada uczniowie klasy 1 LDP, 1 TEK i 2 Teb wraz z opiekunami B. Kuropką, K. Napierałą, R. Mikołajczak, A. Hibner i A. Kąsowskim udali się na wycieczkę do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Celem wyjazdu było poznanie zasad funkcjonowania jednostki, jej współpracy z Policją a także aspekt prewencyjny. Młodzież została poddana procedurze obowiązującej w areszcie – oddanie telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, kontrola przy użyciu sprzętu do wykrywania metali, odpowiednie zachowanie w czasie pobytu. Ze względu na dużą liczebność zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć cele więzienne, oddział szpitalny, spacerniak.

W czasie wizyty kpt. Paweł Świetlik i kpt. Mirosław Jagielski opowiedzieli, jakie kryteria obowiązują przy rekrutacji do służby więziennej. Na zakończenie wizyty młodzież otrzymała przestrogę dotyczącą unikania konfliktu z prawem. Po opuszczeniu aresztu można było zauważyć ulgę na twarzach uczniów, co świadczyło o wrażeniu jaki zrobił ten krótki pobyt za murami więzienia.

/A. Hibner/

  • All

/fot. mjr Marcin Błaszczyk i CKZiU/