CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło HIPOLIT FACEBOOK
BIP Erasmus+ Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] decora (2 kB)
Dzieci są naszym najcenniejszym darem,a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły

Einstein


KONKURSYXXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS

GŁÓWKA PRACUJE...

Konkurs Logicznego Myślenia

Liro ty moja śpiewna!

Słuchaj piosenek, ucz się angielskiego, zwyciężaj w konkursie!

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Sukces Weroniki Czopik w Olimpiadzie Logistycznej 2018

OLIMPIADA LOGISTYCZNA 2018

SZKOLNE DYKTANDO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W dniu 10 grudnia 2018 roku w CKZiU Środa Wlkp. odbył się etap rejonowy XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla uczniów klas 7, 8 SP, 3 gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół ponadpodstawowych 1 miejsce zajął Kacper Tomaszewski LO Środa Wlkp., 2 miejsce Julia WoŸniak ZSR Środa Wlkp., 3 miejsce Małgorzata Tomczak klasa 4TG CKZiU Środa Wlkp.

W trakcie sprawdzania prac młodzież uczestniczyła w przedstawieniu poświęconemu patronowi szkoły Hipolitowi Cegielskiemu. Dla uczniów klas 7, 8 SP, 3 gimnazjum zorganizowano warsztaty w pracowni elektrycznej i gastronomicznej.

GALERIA

/K. Górecka, K. Hoffmann- Kulawik/

XII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS

W dniu 4 grudnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej przeprowadzony został finał XII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o AIDS. Organizatorem a zarazem sponsorem cennych nagród byli: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej.

Zwycięzcą tegorocznej Olimpiady został Kacper Tomaszewski z Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp., miejsce II i III zajęli uczniowie CKZiU w Środzie Wielkopolskiej Krzysztof Mazur oraz Dominika Kłopocka.

Gratulujemy!

GALERIA

/K. Górecka, K. Hoffmann- Kulawik/

GŁÓWKA PRACUJE...

16 listopada 2018r. odbyły się zawody szkolne III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. Do zawodów przystąpiło 15 uczniów z klas 4TL i 3TL. W tym tygodniu Organizatorzy Olimpiady ogłosili wyniki. Zwycięzcami, którzy zakwalifikowali się do zawodów okręgowych II stopnia są: DAWID POLIT, WOJCIECH DOMAŃSKI I KLAUDIA BUKOWSKA z klasy 4 TL.

GRATULUJEMY, TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY dalszych sukcesów podczas zawodów II stopnia, które odbędą się 8 marca 2019r.

Przypominamy, że do zawodów okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, które odbędą się 7 grudnia zakwalifikowała się WERONIKA CZOPIK z klasy 4TL. GRATULUJEMY, TRZYMAMY KCIUKI I ŻYCZYMY dalszych sukcesów.

GALERIA

/A.Ibron, E.Kubiak/

Konkurs Logicznego Myślenia

W dniu 27 listopada 2018r. w CKZiU odbył się Konkurs Logicznego Myślenia. Brało w nim udział 11 drużyn, po trzy osoby w jednej drużynie. Dwie wygrane drużyny przeszły do dalszego etapu który odbędzie się w kwietniu 2019r. Zwycięzcy to uczniowie klasy 4tse oraz 4ti.

GALERIA

/M. Chojnacka/

Liro ty moja śpiewna!

16 listopada br. Sara Rybaczewska, uczennica klasy 2TEK reprezentowała naszą szkołę na XVIII Szkolnym Przeglądzie Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej, który odbył się w LO im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach.

Miłośników poezji i śpiewu nie brakowało. W konkursie wystąpiło 45 uczestników z różnych wielkopolskich szkół. Każdy z nich zaprezentował piosenkę, której nadał własną, niepowtarzalną interpretację. Sara przygotowała utwór pt.„Taki kraj” do słów Jana Pietrzaka.Choć nie zdobyła nagrody jury, otrzymała gromkie brawa publiczności za piękną interpretację utworu. Gratulacje!

GALERIA

/E. Nowaczyk/

Słuchaj piosenek, ucz się angielskiego, zwyciężaj w konkursie!

Czy można uczyć się języka słuchając piosenek? Oczywiście!

Łącząc przyjemne z pożytecznym uczniowie naszej szkoły w dniu 14 listopada 2018 r. wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu Rozumienia Tekstów Piosenek Anglojęzycznych 'What's in a song?'.

11 uczesników konkursu, słuchając muzyki, musiało wykonać zadania opierające się o teksty trzech popularnych piosenek w języku angielskim: 'Treat you better' Shawna Mendesa, 'Nancy Mulligan' Eda Sheerana oraz 'If I were sorry' Fransa.

Należało wykonać ćwiczenia wielokrotnego wyboru, ćwiczenia typu prawda-fałsz, ustalić kolejność zdarzeń, wybrać zwroty podsumowujące treść piosenki oraz przetłumaczyć fragmenty piosenek na język polski.

Najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie:
- Jan Rapior z kl. 3TLE (I miejsce),
- Małgorzata Tomczak z kl. 4 TG (II miejsce)
- Julia Krajewska z kl. 3 TLE (III miejsce).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

GALERIA

/D. Kuźniewska/

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

15 uczniów z klas drugiej, trzeciej i czwartej technikum informatycznego wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr.

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategorii Senior, przeznaczonej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 13 listopada br., punktualnie o godzinie 12.00 rozpoczęli swoją konkursową przygodę. Rozwiązując zadania – różne sytuacje problemowe, musieli wykazać się umiejętnością algorytmicznego myślenia.

Na wyniki konkursu musimy poczekać.

GALERIA

/A. Karbowiak/

Sukces Weroniki Czopik w Olimpiadzie Logistycznej 2018

Znamy już wyniki przeprowadzonej w październiku br. w naszej Szkole eliminacji XI Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Eliminacje zakończyły się sukcesem Weroniki Czopik z klasy IV Technikum Logistycznego, która osiągnęła wysoki wynik i zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych. W grudniu Weronika powalczy w Poznaniu o finał. W poprzednich latach mieliśmy z naszej Szkoły finalistów.

Weronice gratulujemy i życzymy powodzenia.

/A. Ibron, E. Kubiak/

OLIMPIADA LOGISTYCZNA 2018

W naszej szkole, kolejny już raz w październiku, odbyły się eliminacje szkolne XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Uczniowie ocenili że tegoroczne pytania były trudniejsze niż w latach poprzednich. Na wyniki musimy poczekać.

Nad pytaniami pochyliło się blisko 8,3 tysiąca uczniów reprezentujących 314 szkół z całej Polski. W tej grupie było 20 uczniów z Technikum Logistycznego w Środzie.

GALERIA

/A. Ibron, E. Kubiak/

SZKOLNE DYKTANDO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie CKZiU mieli okazję sprawdzić się w drugim już Szkolnym Dyktandzie Języka Angielskiego, które odbyło się 17 października 2018r. Chętnych nie brakowało byli uczniowie klas 2, 3 i 4 technikum oraz (łącznie 20 uczniów). Ci, którzy postanowili wziąć udział musieli zmierzyć się z dwoma odczytanymi tekstami: o wypieku chleba.

Ten rodzaj konkursu to ciekawa forma sprawdzenia umiejętności językowych naszych uczniów.

Uczniowie, którzy zdobyli najlepsze wyniki otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Oxford:

I miejsce: Jan Rapior 3TLE
II miejsce: Jakub Pałasz 3TI i Szymon Wawrzyniak 3 TI
III miejsce: Maksymilian Samson 2TI

Wyróżnieni:
IV miejsce: Filip Malinowski 2 TI
V miejsce: Marcin Grześkowiak 3TI i Paweł Bartkowiak 2TI

Nagrodzonym serdecznie gratuluję wybitnych osiągnięć jezykowych!!!

Natomiast wszystkim biorącym udział w Szkolnym Dyktandzie Języka Angielskiego serdecznie dziękuję za uczestnictwo!

GALERIA

/L. Kasprzak/

trwa inicjalizacja, prosze czekac...http://www.znajdzpromocje.pl/