CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO
w Środzie Wielkopolskiej

godło Dzieci są naszym najcenniejszym darem, a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły. Einstein godło HIPOLIT FACEBOOK
BIP Erasmus+ Szkolne Koło LOP LO Policyjne Radio HIPEK

LO dla dorosłych

Informacje

NASI PRACODAWCY       

Praktyki

SZKOŁY PARTNERSKIE       

Wyższa Szkoła Bankowa
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

NASI PARTNERZY

[Rozmiar: 4519 bajtów]
[Rozmiar: 14037 bajtów] [Rozmiar: 1873 bajtów] [Rozmiar: 6707 bajtów] decora (2 kB)
Dzieci są naszym najcenniejszym darem,a Szkoła jest dla Nich, a nie One dla Szkoły

Einstein
Spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla
Biliśmy rekord
ZBIÓRKA ZNICZY
PODZIEL SIĘ SOBĄ
Pola Nadziei w Kolegiacie

Spotkanie z przedstawicielkami Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla

8 listopada br. w ramach Tygodnia Kultury uczniowie klas 1TLa i 1TLb uczestniczyli w spotkaniu z wolontariuszkami – przedstawicielkami Stowarzyszenia Hospicjum im Piotra Króla, paniami Lucyną Juszkis i Wiesławą Łechtańską.
Podczas spotkania panie-wolontariuszki przedstawiły strukturę i cele działania stowarzyszenia. Wyjaśniły znaczenie słowa i pochodzenie słowa hospicjum. Przekazały również informację, gdzie hospicjum jest budowane oraz na jakim etapie jest budowa.
Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca wolontariusza, jakie mogą być jego zadania. Zostali poinformowani, jakie są główne imprezy organizowane przez Stowarzyszenie oraz, jak uczniowie mogą się włączyć w działania wolontariatu, by pomagać innym.
Na zakończenie spotkania prowadząca zachęcała do angażowania się w szkolne działania wolontariatu oraz przekazywanie 1% (rodzice, znajomi) na rzecz stowarzyszenia.

/A. Karbowiak/

Biliśmy rekord

16 października to „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Nasza szkoła już kolejny rok z rzędu włącza się do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja organizowana jest przez WOŚP, a na terenie Środy przez SP 3. W tym roku na zaproszenie odpowiedziały klasy 3TL i 4TL. Nasi uczniowie mieli okazję pokazać, że potrafią ratować ludzkie życie.
Dziś już wiemy, że nasz lokalny rekord został pobity. W zeszłym roku było nas 108 osób, a w 2018 aż 306. Dziękujemy organizatorom za wzorową organizację oraz udostępnienie zdjęć i filmu.


Zobacz film

/E. Kubiak, K. Napierała/

ZBIÓRKA ZNICZY

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę zniczy, które zostaną zaniesione na zapomniane mogiły, groby osób zasłużonych dla środowiska lokalnego oraz zmarłych nauczycieli. Mamy nadzieję, że każda z klas włączy się do naszej akcji i przyniesie choć 1 znicz.
Czekamy do końca października

/B. Gierczyńska-Wasłowicz, L. Kasprzak, A. Kamińska, K. Napierała/

PODZIEL SIĘ SOBĄ - AKCJA 100 LITRÓW KRWI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 26 września 2018 r. z inicjatywy pani Bogusławy DEIKSLER prezes Średzkiego oddziału PCK, młodzież naszej szkoły mogła przyłączyć się do akcji: 100 LITRÓW KRWI NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W ramach akcji w naszej szkole ponownie zagościło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Tego dnia każdy, kto tylko zechciał podzielić się najcenniejszym darem życia, mógł to uczynić i mógł honorowo oddać krew.

Drodzy szkolni Krwiodawcy Wasza dobra wola i szczere chęci przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów.

26 września chęć honorowego oddania krwi zgłosiły 73 osoby: 57 uczniów naszej szkoły oraz 16 średzkich krwiodawców. Krew oddało 50 osób - zebraliśmy 22,5 litra krwi, co jest fantastycznym wynikiem. Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY p.Prezes oraz wszystkim osobom, które zechciały przyłączyć się do naszej akcji.

Szczególne podziękowania składamy:

 • 10 krwiodawcom z klasy 3TI,
 • 10 krwiodawcom z klasy 3 D,
 • 8 krwiodawcom z klasy 3 TLE,
 • 7 krwiodawcom z klasy 4 TSE,
 • 5 krwiodawcom z klasy 4 TI,
 • 5 krwiodawcom z klasy 3 B,
 • 3 krwiodawcom z klasy 3 TE,
 • 3 krwiodawcom z klasy 4 TG,
 • 3 krwiodawcom z klasy 4 TL,
 • 2 krwiodawcom z klasy 3TG,
 • 1 krwiodawcy z klasy 2 B,
 • oraz 16 średzkim krwiodawcom.

Następną akcję planujemy na styczeń przyszłego roku. Mamy nadzieję, że spotka się ona z równie gorącym przyjęciem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim KRWIODAWCOM za dar serca.

/S.Kawicki, E. Kubiak /

Pola Nadziei w Kolegiacie

W dniach 22-23 września br. 26 wolontariuszy z naszej szkoły wraz z członkami Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla wzięło udział w akcji Pola Nadziei w Kolegiacie. Podczas mszy świętych członkowie Stowarzyszenia przedstawiali obecny stan budowy hospicjum oraz cele Stowarzyszenia. Po mszach świętych można było wesprzeć dalszą budowę hospicjum. Dzięki hojności ofiarodawców udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych.
Uczniom z klas 1TEB, 2TEK i 3LOP, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w pomoc serdecznie dziękujemy.

/A. Karbowiak, K. Napierała, E. Szarzyńska/

trwa inicjalizacja, prosze czekac...http://www.znajdzpromocje.pl/