Betlejem jest w nas, czyli uczniowie CKZiU w Cechu Rzemiosł Róznych

Niezwykła magia noworocznych spotkań wiąże się ze składaniem życzeń ale skłania też do podsumowań i czynienia postanowień, i tych małych, i tych dużych.
6 stycznia uczniowie klasy 1TLa ( Nikola Bajka, Joanna Ciszak, Oliwia Fibner, Klaudia Janasik, Dmitrij Kwapisz, Julia Pacholczyk, Sandra Podgajska, Wiktoria Przybylska. Emilia Szymczak, Wiktor wieczorek) i 2TG ( Jacek Woźny) zaprezentowali spektakl , zatytułowany Betlejem jest w nas. Złożyły się na niego tradycyjne kolędy i kolędy w nowych aranżacjach, ilustrowane biblijnym przekazem ale także egzystencjalnymi treściami, podkreślającymi uniwersalny charakter takich wartości, jak: miłosierdzie, tolerancja, miłość, solidarność.
Przedstawienie wzbudziło pozytywne emocje, podobało się połączenie tradycyjnego motywu bożonarodzeniowego z nowatorskim jego ujęciem.

/B. Gierczyńska-Wasłowicz/