Dzień bezpiecznego internetu w CKZiU

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 obchodziliśmy w naszej szkole 19 lutego 2019r. pod hasłem „Działajmy razem”. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. w Polsce od 2005 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W tym roku, przez hasło „Działajmy razem!”, mamy zwrócić szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa uczniów online. Należy podkreślić, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z uczniem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

W tym dniu gościem CKZiU w Środzie Wlkp. była sierż. Natalia Nowak z KPP w Środzie Wlkp., która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła problem cyberprzemocy i braku kultury w sieci oraz jakie skutki może on spowodować. Na zakończenie spotkania młodzież obejrzała filmiki poruszające omawiane problemy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1TIG, 1TLA, 1TLB i 3TI wraz z opiekunami.

GALERIA

/K. Gabryelewicz, A. Karbowiak/