Lekcja języka ojczystego na wesoło w 2TL

W czwartek 21 lutego 2019r., w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w klasie 2TL odbyła się „lekcja języka polskiego na wesoło”.

Zadaniem uczniów było odczytanie trudnych, złożonych zdań w języku ojczystym bez wcześniejszego przygotowania. Wypowiedzenie tych zdań okazało się niezłym ćwiczeniem językowym i przysporzyło wiele śmiesznych sytuacji podczas lekcji. Dodatkowym zadaniem było odczytanie tych zdań bez znaków diakrytycznych (a zamiast ą, o zamiast ó, z zamiast ż,ź).

Lekcja przeprowadzona została na zasadzie podziału ról. W rolę Dziennikarki wcieliła się Julia a Ola, Iza, Zuzia, Basia, Natalia, Igor i Kacper stali się przypadkowo zapytanymi przechodniami – uczniami.

Celem lekcji było pokazanie, że język ojczysty potrafi sprawić wiele trudności. Dbanie o niego jest ważnym elementem naszej kultury.

/J. Pohl/