Europejski dzień języków obcych w CKZiU

Dnia 26 września 2018r. nauczyciele języków obcych z CKZiU zorganizowali obchody EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH w naszej szkole.
Z tej okazji uczniowie klas pierwszych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Niemiec, Rosji, Anglii i Francji rozwiązując quiz, a także posłuchać muzyki podczas dużej przerwy w wykonaniu wokalistów z tych państw.
Klasy starsze natomiast czytały literaturę w oryginale (w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim) oraz słuchały audiobooków w danym języku.
Na kolejnych zajęciach wykonane zostały projekty związane z przeczytanymi utworami. Klasa 3TI i 3 TLE zagłębiły się w utwory Szekspira czytając i słuchając fragmentów biografii tego pisarza, następnie wykonali projekty dlaczego warto czytać i dlaczego warto czytać w oryginale. Niektórzy natomiast wybrali przygotowanie projektu okładki wybranego przez siebie utworu Szekspira („Makbeta”, „Hamleta” czy „Romeo i Julię”). Natomiast kl. 4 TG zapoznała się z twórczością Lwa Tołstoja oraz jednym z jego największych utworów „Anną Kareniną”. Uczennice wykonały plakat przedstawiający bohaterów tej znanej na całym świecie powieści rosyjskiego pisarza. Uczniowie kl. 4 TI czytali „Forresta Gumpa”.

Taki dzień to szansa poszerzenia wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie, a także promowanie różnorodności kulturowej. EDJ zachęca młodych i starszych do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty, ułatwia znalezienie pracy jak również stymuluje rozwój przedsiębiorstw.

GALERIA

/L. Kasprzak, K.Napierała/