Z wizytą w Amazonie

We wtorek 12 marca br. uczniowie z klasy 1 TLB mieli nie lada okazję odwiedzić magazyn amerykańskiej firmy handlowej AMAZON.

AMAZON zajmuje się handlem elektronicznym (e-handlem) B2C i prowadzi największy na świecie sklep internetowy. W Polsce amerykanie posiadają cztery swoje centra dystrybucji. Jedno z nich znajduje się stosunkowi niedaleko, bo w Sadach pod Poznaniem. Funkcjonuje ono od 2014 roku. Uczniowie wraz z opiekunami p. A. Ibron, E. Kubiak i K. Józefiak, w towarzystwie pani przewodnik, zobaczyli jak wygląda dzień pracy centrum. Zostali zaproszeni do strefy, w której podczas przerw w pracy, odpoczywają pracownicy, mający do dyspozycji Wi-Fi, książki i stół do piłkarzyków. Następnie przeszli do ogromnego magazynu. Tam zobaczyli, jak pracownicy, posługując się zaawansowanymi technologiami, tworzą innowacyjny system dostaw. Uczniowie byli zachwyceni mogąc przyjrzeć się współpracy człowieka i technologii. Na koniec każdy z uczestników otrzymał od AMAZONA drobny upominek.

/A. Ibron, K.Józefiak, E.Kubiak/