STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW WRĘCZONE

30.11.2015 r. w Zespole Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca ’56 w Poznaniu odbyło się wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzami uroczystości byli Dorota Kinal Wicewojewoda Wielkopolski i Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty. Uroczystość uświetnili wspaniałą grą na skrzypcach uczniowie z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. W roku szkolnym 2015/2016 Prezes Rady Ministrów przyznał 310 stypendiów dla uczniów województwa wielkopolskiego. Wśród nich znaleźli się również uczniowie CKZiU: Agnieszka Błaszkowiak z klasy 3 LOP, Marta Matela z klasy 2TL oraz Przemysław Szymczak z klasy 4B. Znakomitych wyników pogratulowali najlepszym wielkopolskim uczniom Wojewoda Wielkopolski oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Obok gratulacji dla Stypendystów znalazły się również podziękowania dla nauczycieli, wychowawców oraz rodziców, którzy są współtwórcami sukcesów młodych ludzi.

• All

A. Błaszkowiak