Praktyki w Turyngii

Rozpoczęła się wielka zawodowa przygoda uczennic klasy 4TG oraz 3TG. W ramach projektu ERASMUS + 10 uczennic naszej szkoły wyruszyło do Niemiec na miesięczne praktyki. W drodze do Turyngii zwiedziły park w Potsdamie z zabytkowym pałacem Sanssouci, a po krótkim powitaniu w Eisenach rozpoczął się transfer dziewcząt do miejsc praktyk. Tu już zima i śnieg.

 

Dziewczęta z Projektu ERASMUS+ sprawdzają się rewelacyjnie w kuchni i obsłudze sal restauracyjnych w pięciu hotelach Turyngii. Kolejny dzień niemieckiej przygody za nami. Pracujemy pełną parą, ale mamy też czas na zwiedzanie i odpoczynek.Więcej informacji na fb szkoły ===> FB

 

Już trzeci tydzień trwa wielka zawodowa przygoda uczennic klas gastronomicznych CKZIU. Dziewczęta w ramach projektu ERASMUS + wyjechały na miesieczny pobyt do Niemiec 22 listopada. W czasie podróży do Turyngii wraz z opiekunką zwiedziły park w Potsdamie z zabytkowym pałacem Sanssouci. Po krótkim powitaniu przez partnerów projektu w Eisenach nastąpił transfer uczennic do 5 hoteli. Uczennice odbywają praktyki pracując w 3 różnych sekcjach: w kuchni, w restauracjach hotelowych przy serwisie oraz sprzątając pokoje. Oczywiście oprócz pracy jest również czas wolny. Ten dziewczęta wykorzystują na zawieranie nowych znajomości z praktykantami z innych miast oraz państw, zwiedzają okolice i poznają tradycje adwentowe uczestnicząc w jarmarkach bożonarodzeniowych. Do każdego z hoteli z wizytą minitorującą na początku grudnia przybyli także dyrektor CKZIU Marek Kostka wraz z koordynator projektu Justyną Tomczyk-Wojciechowską. Pobyt w Niemczech to wspaniała okazja na pogłębienie umiejętności językowych, zawarcie nowych przyjaźni ale przede wszystkim zebranie nowych doświadczeń zawodowych potwierdzonych miedzynarodowym certyfikatem Europass. W ramach projektu w lutym oraz wrześniu 2019 do Niemiec pojadą kolejni uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich.

  • All