SZKOLNY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Na pierwszej godzinie lekcyjnej – miał miejsce  quiz o językach obcych, mimo pomocy, z których uczniowie mogli korzystać (zasoby internetowe) okazał się trudny – żadna z klas nie zdobyła maksymalnej liczby punktów.

Na 4 godzinie lekcyjnej – krótki konkurs dla przedstawicieli klas, którzy zostali wybrani na pierwszej lekcji. A ich zadaniem było przyswojenie sobie możliwie dużej ilości powitań w językach europejskich. Uczniowie szkoły mogli zapoznawać się już wcześniej z  formami powitań, ponieważ ich treść mogli znaleźć w gablocie języków obcych oraz na korytarzach szkolnych. Tu rekordzistą okazał się uczeń klasy czwartej – zdobył 48 punktów na 48 możliwych. GRATULACJE!!!!

Podczas długiej przerwy zaprosiliśmy uczniów do  słuchania bądź wspólnego śpiewania największych przebojów muzycznych w 4 językach obcych , których uczymy się w naszej szkole. Niektórzy pewnie byli zdziwieni , że oprócz angielskiego istnieją jeszcze inne języki w świecie muzyki  J J J.

Zwycięska klasa w quizie o językach – I THGE – otrzymała zafundowaną przez szkołę torbę cukierków, a zwycięzcy konkursu otrzymali przydatne gadżety.

Organizatorki dziękują również klasie 3TI za współpracę i pomoc w organizacji tego dnia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zabawie a zwycięzcom gratulujemy!

/M. Rauhut-Multaniak/