Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

Na przekór wszelkim opiniom, że młodzież nie czyta i nie korzysta z bibliotek, w HIPOLICIE udowadniają, że z aktywnością czytelniczą młodych ludzi nie jest wcale tak źle.
W październiku, który ogłoszony jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych w CKZiU zorganizowano liczne akcje promujące czytelnictwo. Jak co roku odbył się Tydzień głośnego czytania. Chętne klasy mogły głośno czytać wybrane przez siebie książki. Podczas lekcji bibliotecznych grano w scrabble oraz układano wirtualne literackie puzzle. Zakupiono również kilka nowości książkowych. Przez cały miesiąc odbywały się konkursy czytelnicze, takie jak: „Ukryte tytuły” oraz „Czy znasz tę książkę?” .
W szkolnym radiowęźle czytano fragmenty   książek. Uczennice z kl. 4 TL wraz z Panią Kariną Józefiak udały się z wizytą do Przedszkola „Szafranek”, gdzie czytały maluchom opowieści o Słodziakach. Tematyka dotyczyła przytulania i odwagi.  Uczniowie: Weronika Kopczyńska, Oliwia Nowicka (1Ta) oraz Marcin Szmania  (3 Ti) w towarzystwie opiekuna Karoliny Napierały, na zaproszenie organizatorów konkursu literackiego „O Złoty Kałamarz”, czyli Biblioteki Publicznej i Biblioteki Pedagogicznej w Środzie Wlkp. recytowali wiersze uczestników konkursu. Hipolit uczestniczył także w spotkaniu autorskim z Agnieszką Lingas-Łoniewską zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Zaniemyśl. Pisarka wpisała do jednej z książek dedykację dla uczniów Hipolita. Nasza biblioteka wzięła także udział w challengu szkolnym. Młodzież chętnie uczestniczyła w rozlicznych akcjach organizowanych przez bibliotekę, bo przecież
„U Hipolita się czyta”.

/K. Józefiak, K. Napierała/

  • All