Akcja „Znicz”

Już po raz siódmy kadeci klas policyjnych wspierali pracę policjantów średzkich podczas akcji „Znicz”. Aby wolontariusze w mundurach wiedzieli na co zwracać uwagę oraz w jaki sposób kontaktować się z oficerem dyżurnym średzkiej Policji, 28 października br. zastępca szefa Wydziału Prewencyjnego średzkiej komendy asp. sztab. Przemysław Michalski przeprowadził odprawę dla klas policyjnych. Kadeci patrolowali cmentarz i jego okolice przez trzy dni: 30 i 31 października oraz 2 listopada. Głównym zadaniem mundurowych było informowanie Policji o wszelkiego rodzaju naruszeniach prawa zaobserwowanych na cmentarzu i w jego okolicy oraz pomoc mieszkańcom w porządkowaniu grobów. Uczniowie wspierali również działania profilaktyczne Policji rozdając ulotki przestrzegające odwiedzających groby przed przestępcami.

/A. Kąsowski, B. Kuropka, R. Mikołajczak, K. Napierała, E. Szarzyńska/

• All