OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek 11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. za ojczyznę w średzkiej kolegiacie. Po niej nastąpił przemarsz pod pomnik Jana Henryka Dąbrowskiego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniu burmistrza Środy Wielkopolskiej Piotra Mielocha, nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów.

W imieniu społeczności Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wiązankę złożyli uczniowie 3 THG: Klaudia Radziejewska, Dawid Radziejewski, Filip Walczak oraz dyrektor Marek Kostka, Agata Kamińska i ks. Wojciech Lisek. Podczas uroczystości był obecny poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Maja Wojtysiak, Martyna Pawlicka i Jakub Pastuszek. Martyna Polowczyk, Angelika Kowalska i Wiktoria Sułek pełniły wartę przed pomnikiem J.H. Dąbrowskiego.

  • All

/A. Hibner/