TYDZIEŃ KULTURY W NASZEJ SZKOLE 02-06 LISTOPADA 2020 ROKU

Z ogromną przyjemnością witamy na tegorocznym 26- „Tygodniu kultury w naszej szkole”, który będzie odbywał się w dniach 02-06 listopada 2020 roku, a któremu towarzyszą niecodzienne warunki.

    Forma pracy i współpracy ulega zmianie. Zachęcamy do skorzystania z przygotowanych linków do materiałów związanych z szeroko pojęta kulturą. W tym roku wiodącym tematem jest Wielokulturowość.

    Dbajmy o własne zainteresowania, hobby. W tym tygodniu przeczytajmy książkę, obejrzyjmy spektakl, film, reportaż, posłuchajmy muzyki, którą lubimy. Odwiedźmy wirtualnie muzeum, posłuchajmy wykładu. Przygotujmy potrawy, namalujmy obraz, stwórzmy dekoracje, wykonajmy ćwiczenia fizyczne w domu. Poświęćmy kilka minut lub godzin na zrobienie tego co lubimy.

    W ciągu tego tygodnia odbędą się także – przeprowadzone zdalnie -zajęcia kulinarne, konkursy, prezentacje, wykłady.

    Pamiętajmy o podstawowych celach „Tygodnia kultury w naszej szkole”. O cechach człowieka kulturalnego; dobrych manierach, zasadach savoir – vivru w połączeniu z własną indywidualnością i osobowością; dorobku naszych przodków. Kształtowaniu prawidłowego rozumienia pojęć związanych z życzliwością względem drugiego człowieka; świadomością różnorodności sytuacji życiowych i zawodowych.

/M.Mikołajczak/