Klub szkół Hipolita Cegielskiego i Konkurs Wiedzy o Patronie

Po raz pierwszy w historii istnienia i działalności Klubu Szkół noszących imię Hipolita Cegielskiego, spotkanie przedstawicieli wszystkich placówek odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie, która 27.05.2017 r. obchodziła Święto Uczelni. Jest to jedyna szkoła wyższa w Polsce nosząca imię wybitnego organicznika XIX – wiecznego.

Przedstawiciele Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego oraz nauczyciele i uczniowie reprezentujący szkoły im. Hipolita Cegielskiego, zostali gorąco przyjęci przez Prorektora ds. Nauki i Rozwoju prof. dr hab. Jerzego Siepaka. Uczestnicy spotkania zwiedzili uczelnię i zaznajomieni zostali z funkcjonowaniem PWSZ w Gnieźnie. Dopingowali również zawodników biorących udział w IX Biegu im. Hipolita Cegielskiego.

W trakcie spotkania odbył się również konkurs wiedzy o życiu i działalności Hipolita Cegielskiego „Koleżanko, kolego, co wiesz o życiu Hipolita Cegielskiego”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas pierwszych: Monika Kniat (1TLE), Magdalena Kobusińska (1LOP) i Weronika Serafiniak (1LOP).

Galeria

    

     

/A. Kamińska/